Klauzula sumienia | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Klauzula sumienia 2012-05-05

Czyli twór lobbowany przez ministra sprawiedliwości umożliwiający aptekarzom odmówienie sprzedaży niektórych środków z powodu niezgodności takowych z ich sumieniem. Pomińmy na wstępie fakt, że sami aptekarze nie są zobowiązani do korzystania ze środków, które sprzedają, więc już sam pomysł jest absurdalny.


W tym jakże cywilizowanym kraju (być może już niedługo) człowiek mieszkający w małej miejscowości z jedną apteką może być pozbawiony dostępu do chociażby środków antykoncepcyjnych. Idzie sobie taka Janina Nowak do apteki, podaje receptę i pyta:
- przepraszam, czy dostanę ten lek? Odpowiedź aptekarza mogłaby brzmieć następująco:
- Niestety nie. Posiadamy te tabletki ale moja klauzula sumienia nie pozwala mi na sprzedanie ich Pani
.
Zdziwiona pani Janina być może zacznie się spowiadać w taki sposób:
- Ale to nie jest po to, żeby nie mieć dzieci, lecz, żeby wyregulować sobie cykle miesiączkowe.
- Przykro mi ale niestety nie mam pewności czy mówi pani prawdę. Mogę pani sprzedać świetnie działający w tym wypadku rumianek.
-Tyle, że rumianek mi nie pomaga... dlatego byłam u lekarza.
- Nic nie mogę dla pani w takim wypadku zrobić. Do widzenia!


Prawda, że chora sytuacja? Już sam fakt, że w aptece może nie być środków antykoncepcyjnych (prezerwatyw chociażby) jest bulwersujący.Wiele osób zastanawia się dlaczego mamy się ograniczać tylko do aptekarzy. Prof. Magdalena Środa sugeruje:Bardzo proszę zatem o klauzulę sumienia dla sprzedawców warzyw. Wśród warzyw są ogórki i inne falliczne z kształtu warzywa i być może sprzedawca warzyw nie powinien sprzedawać niektórych warzyw z powodu możliwości ich niewłaściwego, seksualnego użyciaNiektórzy wyznawcy pastafarianizmu wnoszą o możliwość odmowy sprzedaży makaronu, pracownicy sklepów mięsnych będący wegetarianami postulują o prawo do odmawiania krojenia szynki na plasterki (jak i udostępniania przetworów mięsnych). Zwykli pracownicy powyższych sklepów proszą o regulację prawną w sprawie niesprzedawania mięsa w piątki i podczas postu, gdyż jest to sprzeczne z ich religią i światopoglądem.
W ogóle to lekarze przed przystąpieniem do leczenia powinni odmawiać modlitwę za chorego, aby ten wyzdrowiał, zaś po kuracji zapewniać, że to modlitwa zadziałała uzdrawiająco. Jak po katolickiemu to na całego. I cóż z tego, że konstytucja mówi:Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznychAle to nieistotne, gdyż w tym kraju konstytucja to coś w rodzaju papieru ozdobnego, czy też droższej wersji toaletowego.


Na koniec chciałbym przedstawić zespół, na którego występie dzisiaj byłem. Jedna z niewielu rzeczy, z których jestem dumny w moim mieście.Koncert był niesamowity i jedyny w swoim rodzaju. To poniżej to tylko namiastka. Jeżeli ktoś chce więcej zapraszam tutaj: http://www.trio.taklamakan.pl/

Dodaj komentarz


forex-tad 2012-05-06

tak, tylko nad sumieniem i innymi cnotami ludzkimi góruje
Pieniądz
a dla kasy ludzie zrobią wszystko :D

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]