Filmowo Prometeusz i Batman | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Filmowo Prometeusz i Batman 2012-07-23

Może zacznę od tego mniej poważnego, czyli od mojej wizyty w kinie na filmie Prometeusz. Jest to piąta część serii o obcym będąca tej serii prequelem. To film, którego reżyserem jest Ridley Scott - twórca pierwszej części - "Ósmego pasażera Nostromo". Świetny zwiastun, zachęcające zdjęcia, tajemniczość, oczekiwanie na ujrzenie początków rasy obcego i... wielka klapa.


 


Prometeusz


Jedyne powiązania jakie udało mi się odnaleźć z pozostałymi częściami to wstawka z napisem (litery ukazują się w losowej kolejności), ostatnia scena, Noomi Rapace w pewnym momencie wygląda niemal jak Sigourney oraz jeden fragment z wydzieliną, którą bada android. I nic więcej. Żadnych więcej powiązań z pozostałymi częściami. Zawiodłem się bardzo i z każdą minutą filmu mina rzedła mi coraz bardziej. Bo jednak początek jest zachęcający i wiele obiecuje. Na minus:
- nieprzekonująca, naiwna fabuła
- brak Sigourney Weaver
- komora lecząca zaprogramowana dla mężczyzn, a którą posiada kobieta (będziecie wiedzieli o co chodzi).
- wszyscy niemal giną, a film kończy się jakby miał być kolejny odcine
-zero powiązań z serią
- brak konkretnego połączenia z pierwszą częścią obcego (no w końcu prequel).


Podsumowując, jak ktoś nie oglądał pozostałych części obcego, nie jest zagorzałym fanem serii, nie lubi Sigourney Weaver i w ogóle nic o Obcym nie wie to polecam. Jest spora szansa, że mu się spodoba. Ale dla mnie (fana gatunku) jest to totalna klapa. Zdaje się, że komuś tu zabrakło pomysłu, a była silna potrzeba zarobienia na fanach. To jest coś (nie tam jakieś Prometeusze)! :


Sigourney


.........


A teraz poważniej, bo mały komentarz do masakry w kinie na premierze batmana. Słuchałem o tym dyskusji w Trójce. Że szaleniec, że premiera brutalnego filmu, że więcej efektów, które wychowują świrów, że w ogóle kultura śmierci. Nikt jednak nie wpadł na pomysł (a już w Ameryce na pewno nie wpadnie), że być może tej (i wielu innych) masakry by nie było, gdyby nie sprzedawano każdemu broni. Często bez jakichkolwiek licencji. Broni, karabinów, ładunków. Bo wolność mamy w stanach. Szeroko pojęta obrona własna. Kiedy nauczyciel atakuje Cię złą oceną - zastrzelić, kiedy film epatuje przemocą - wystrzelać fanów. Może trywializuję, ale zastanów się, przeciętny amerykański obywatelu, po co Ci broń, skoro nie zdążysz jej najpewniej nawet w swej obronie własnej wyjąć jak ktoś Cię na ulicy stuknie?


Zbliża się 300 notka. Spróbuję coś wymyślić ciekawego. Tylko czy mi się będzie chciało?


Dodaj komentarz


jacqueline 2012-07-23

Tak! O jezu tak! Widziałeś film "ława przysięgłych" z J Cusackiem i Dustinem Hoffmanem? bardzo w klimacie sprzedaży broni komu popadnie przez koncerny dla których jedynie KASA KASA KASA się liczy.
Teraz idę, bo mi słońce zgaśnie.

Decorator 2012-07-23

Jeżeli w godzinę tv w usa stanowi chyba 30 min reklam, myślą że wrestling jest nieudawany to dziwic się tej strzelaninie? Nie jeden trzeźwo myślący człowiek chce zrobić to samo co on zrobił w kinie. A winne temu wszystkiemu pewnie będzie polskie pochodzenie ,,Jokera"

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]