Katolicki głos w internecie | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Katolicki głos w internecie 2012-07-26

No nie wiem od czego zacząć. Jeszcze w połowie filmu byłem zaciekawiony i zainteresowany, pod koniec załamany. Chyba najważniejszy przekaz tego filmu to bezkarność ludzi w internecie. Zastanawiam się czy autorzy akcji donieśli do prokuratury. Powinni, a wszystkich tych świrów powinno się ukarać. Za każde "dziwko", "szmato pierdolona" czy przeróżne groźby. Ale tak nie będzie. Nawet jeśli zostanie to zgłoszone to sprawę zapewne umorzą. Bo to niska szkodliwość społeczna czynu. Może w większości przypadków tak ale umorzenie, brak reakcji szkodą są wielką.


Większość ludzi ma taki jakiś instynkt i reaguje na bodźce. Pamiętam kiedyś jak byłem mały to starszy znajomy z osiedla namówił mnie na zerwanie paru jabłek z ogrodu. Właścicielka złapała mnie, poszła ze mną do rodziców i zostałem wtedy nauczony, że tak się nie robi. I nie robiłem. Być może jak większość tych ludzi dostałaby grzywny lub nakaz prac społecznych to też by bardziej ważyli słowa. Szczególnie prace społeczne działają, gdyż znajomi widzą swojego kolegę-kozaka w niecodziennej sytuacji i kolega-kozak często przestaje takim być. Sam ten film uważam za bezużyteczny, gdyż dociera zazwyczaj tylko do tych nieco bardziej inteligentnych, którzy takich słów pod adresem drugiej osoby i tak by nie kierowali. Co poniektórym z tym piszących może zrobi się głupio...


No niestety nie oglądałem od początku akcji filmów. Dowiedziałem się o tym 2 dni temu ale wydaje mi się, że ci ludzie, którzy brali to na poważnie nie zastanowili się w ogóle. Przecież taki filmik odbierać serio:Naprawdę, z każdą minutą podsumowującego filmu rzedła mi mina... Dobrze, że ci komentatorzy to jak na razie jeszcze tylko margines, który wciąż (choć coraz słabiej) się piętnuje.Dodaj komentarz


łucja 2012-07-26

coraz głupsze społeczeństwo... mądre tylko w gębie... używanie przez nich przekleństw jest oznaką bardzo niskiego poziomu zasobu słownictwa skoro w inny sposób nie potrafią wyrazić "własnego zdania" na temat czegoś co im się nie podoba... żałosne.

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]