O referendum i kolejnym chorym księdzu | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
O referendum i kolejnym chorym księdzu 2013-11-08

Posłowie koalicji kolejny raz pokazali, że (przepraszam za wyrażenie) w dupie mają opinię ludzi. Wniosek, pod którym podpisało się prawie milion osób przepadł. Sam podpisałem ten wniosek, choć osobiście uważam, że sześciolatki powinny pójść do szkoły. Jak bym odpowiedział na pytania umieszczone w referendum?


1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?  NIE
2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków? NIE
3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów? TAK
4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej? TAK
5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli? TAK


Do tych pytań dodałbym:


6. Czy jesteś za ustawowym ograniczeniem liczby uczniów w klasach do maksimum 20 osób? (Uważam, że powyżej tej liczby nie ma mowy o jakimkolwiek indywidualnym podejściu do ucznia - a tego przyszłych nauczycieli uczą na studiach. Nie powinno się oszczędzać na oświacie.)


7. Czy jesteś za ograniczeniem łączenia mniejszych szkół w duże placówki mogące pomieścić tysiące uczniów?


Niestety Polacy sami nie będą mogli zdecydować o tak ważnych dla nich kwestiach. Tusk woli decydować za ludzi i przez to już dawno powinien stracić stanowisko. PO i PSL bardzo lubią władzę i myślę, że z tą mierną większością wytrzymają do następnych wyborów, lecz kolejnych już nie wygrają. Czy Polacy wybiorą PiS czy będą bardziej rozsądni, to się jeszcze okaże. Przykre jest tylko to, że pracę tysięcy ludzi kilkuset osłów jest w stanie w ciągu chwili wyrzucić do kosza.


...


Zmienię temat, ponieważ znów usłyszałem bulwersującą wypowiedź księdza w sprawie pedofilii. Utwierdza mnie ona w przekonaniu, że tak obleśne myślenie o pedofilii jest w Kościele powszechne. Czy to zwykły ksiądz, czy arcybiskup. Tym razem ks. doktor (!!) Ireneusz Bochyński:"Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka."Nie uwierzyłem i nie wierzę. Gdzie jest psychiatra? Policja, chcąc się dowiedzieć czy ksiądz ma jakieś dane na temat pedofilów, przesłuchała go. Jednak na niektóre zadane pytania ksiądz nie odpowiedział, zasłaniając się tajemnicą spowiedzi. O ilu przypadkach pedofilii mógł wiedzieć, a tego nie ujawnił? To tragiczne. Policja jednak powinna pamiętać, ze za ukrywanie przestępcy czy utajanie przestępstwa również grozi więzienie. Inaczej tego nie nazwę. Jeżeli dla księdza od dobra dzieci ważniejsza jest tajemnica spowiedzi to taki człowiek musi być kimś zepsutym.


Ile w ogóle przestępstw zostało zatajonych przez księży, którzy nie zgłosili spraw na policję? Ile gwałtów, pobić i innych przestępstw?


Ksiądz kompromituje się ostatecznie następującymi słowami:W pojedynczych przypadkach świadomość niektórych dzieci może być bardzo dorosła, dojrzała. Są to niewątpliwie wyjątki, niemniej jednak one są. Trzeba wiedzieć, że reguły są regułami, natomiast odstępstwa w jedną, jak i w drugą stronę istnieją. Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - mówi Bochyński.Dzieci gwałcą księży. Prowokują do grzechu. Czego jeszcze się dowiemy? Mam tylko nadzieję, że ten człowiek, o spaczonej moralności, odpowie za swoje słowa.


Na koniec coś miłego. Znalazłem kolejny obrazek, który mnie urzekł:


płot
"Mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci 'wchodziły' do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-burza-po-wypowiedzi-ksiedza-same-dzieci-wchodzily-do-lozek-d,nId,1054602?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox"Mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci 'wchodziły' do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-burza-po-wypowiedzi-ksiedza-same-dzieci-wchodzily-do-lozek-d,nId,1054602?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxDodaj komentarz


Tupack 2013-11-13

No właśnie. Piękne słowa jeszcze nikogo nie uratowały. Byłbym w prawdziwym szoku, gdyby nagle pojawiła się informacja, że z inicjatywy papieża złapano kilkudziesięciu pedofilów w sutannach i że to zasługa nowej polityki Kościoła. Ale tak nie będzie, bo każdy się tam kryje... czy to za tajemnicą spowiedzi, czy za przyjaznym zwierzchnikiem, który zawsze pomoże i przeniesie na inną parafię zamiast powiadomić policję.

jacqueline 2013-11-11

Poniewaz nie lubie ostatnio ludzi, uwazam, ze choc mamy sie za bóg wie kogo (hehe), to ewolucyjnie jestesmy spieprzomym tworem. Mutacja do ktorej nie powinno nigdy dojsc.

Ostatnio mam chore jazdy na popelnianie morderstw i na to czy w pewnych przypadkach sa one uzasadnione. I coraz czesciej dochodze do wniosku, ze niekiedy tak. Kosciol ma teraz swojego Showmana w postaci nowego papieza, ktory robi PR i zaslone dymna. Jak slysze kolejne wypowiedzi ksiezy usprawiedliwiajacych wystepowanie pedofilii. Jak ja to slysze, to naprawde mysle o wymierzaniu sprawiedliwosci spryskiwaczem z fenolem. Mowiac bardzo brzydko, uzywiajac wulgarnego jezyka, mam ochote kogos zajebac. Sorry za obraze ktorej dokonalam na spokoju sumien, moralnosci i purystach jezykowych. Ale mam w sobie pragnienie mordu.

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]