Autostopem w inny wymiar | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Autostopem w inny wymiar 2016-10-21

Rzecz będzie o ucieczce z  planety przeznaczonej do rozbiórki, ale też o ucieczce w inny wymiar.


Swoją przygodę z międzygwiezdnym przewodnikiem Autostopem przez galaktykę zacząłem od filmu kilka lat temu. Była to (jak się później dowiedziałem) ekranizacja pierwszej części "trylogii w pięciu tomach" Douglasa Adamsa. Niedawno przeczytałem książkę i czekam za dostawą kolejnych czterech.


Artur Dent, przedstawiciel trzeciego co do poziomu inteligencji gatunku zamieszkującego Ziemię, broni zaciekle przed buldożerami swojego domu, który został przeznaczony do rozbiórki. Chwilę później okazuje się, że do rozbiórki przeznaczono całą planetę. Na szczęście jeden z jego przyjaciół okazuje się być przybyszem z innej galaktyki, który utknął na Ziemi na całe 15 lat. W ostatniej chwili zabiera Artura na stopa w międzygwiezdną podróż. Najważniejsze jest jednak to, że Artur wziął ze sobą ręcznik...


Więcej nie zdradzę. No może zacytuję postać robota Marvina z PLPO (Prawdziwie Ludzki Profil Osobowości):"Idźcie za mną - wyklepał monotonnie - Kazano mi przyprowadzić was do centrali dowodzenia. Sami widzicie - mózg wielkości planety, a oni każą mi robić za eskortę. Tak ma się osiągać satysfakcję z pracy? No nie wiem..."Dość to wszystko chaotycznie opisałem, ale jak jest napisane na okładce Autostopem przez galaktykę - NIE PANIKUJ!  ... To naprawdę świetna książka. Ja zaś, poza kolejnymi jej tomami, chciałbym mieć jeszcze ręcznik, o taki:


 


ręcznik


Absurd, fantasmagoria, paranoja i ucieczka w inny wymiar.


Za to tak bardzo lubię fantastykę. Jest tak odległa od rzeczywistości, że można na chwilę zapomnieć o wszystkim innym.


Niezbyt dobrej jakości zwiastun filmu, ale lepszego na szybko nie znalazłem:Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]