Jak zarobić na obietnice wyborcze | Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Jak zarobić na obietnice wyborcze 2011-10-03

Czyli rzecz o tym, na czym chce Ruch Palikota zaoszczędzić, a na co wydać. Będę tutaj cytował artykulik z Faktów i Mitów, mały ale jakże wymowny.


Większość obiecuje. Wydamy na Was miliardy więcej. Ot taki Napieralski zapewnia, że są oszczędności, a kiedy jest pytanie gdzie i jakie odpowiada... że są oszczędności. :)


A oto plan oszczędności:


-Likwidacja Senatu - 161 mln zł
-Likwidacja dotacji i subwencji dla partii politycznych - 56 mln zł
-Likwidacja Funduszu Kościelnego - 96 mln zł
-Likwidacja IPN - 213 mln zł
-Likwidacja ordynariatu polowego i zwolnienie kapelanów rzymskokatolickich ze wszystkich instytucji państwowych - 55 mln zł
-Dołączenie KRUS do ZUS - 246 mln zł
-Ograniczenie wydatków na obronę o połowę - 9 mld zł
-Rezygnacja z prowadzenia w publicznych szkołach i przedszkolach katechezy opłacanej przez państwo (w tym pensje 31 598 katechetów - bo na początku umowa z Kościołem przewidywała, że to Kościół będzie płacił) - 1 mld 132 mln zł
-Ograniczenie liczby składanych przez obywateli zaświadczeń, poświadczeń i powtarzających się obowiązkowych sprawozdań - około 2 mld zł
-Likwidacja absurdów podatkowych w VAT może przynieść - bez konieczności podnoszenia jego stawek - 17 mld zł
-Odzyskanie przekazanego z naruszeniem prawa przez Komisję Majątkową (od której decyzji nie szło się odwołać) mienia Skarbu Państwa i samorządów - jednorazowo (w jednym roku) - 60 mld zł
-Likwidacja powiatów - 40 mld zł
-Opodatkowanie instytucji kościelnych (wyłączając charytatywne) od prowadzonej przez nie działalności gospodarczej - ponad 3 mld zł.


Łącznie oszczędności każdego roku wyniosą - 133 mld 34 mln zł


To ogromna liczba, gdyż budżet Polski wynosi niespełna 300 mld zł...


Na co wydawać:


-Przyspieszenie spłaty krajowego i zagranicznego długu Skarbu Państwa. (tylko na jego obsługę odpowiednio 29,8 i 8,8 mld zł
-likwidacja deficytu (ten miał wynieść np w 2012 r. 36 mld zł)
-Na choroby rzadkie - ze 138 mln do minimum czyli 280 mln zł
-Na programy leczenia nowotworów z 5 mld do 10...
-Polska zajmuje trzecie miejsce w UE pod względem liczby dzieci idących do szkoły bez śniadania. Gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. Według szacunków PCK aż 650 tys. dzieci nie ma szans na żaden ciepły posiłek. Na program dożywiania wydajemy 847 mln zł - zwiększenie go do minimum 1,2 mld zł.
-Program wyprawek szkolnych - ze 103 mln do 400 mln zł.
-Zwiększenie budżetu służb mundurowych z 8 mld do ok 10...

Oraz wiele innych potrzeb, które można by zaspokoić, a nie robi się tego.


No to teraz łapki do góry ci, którzy są za tym, aby zamiast dożywiania dzieci, utrzymywać z budżetu katechetów? Bo wyobraźmy sobie, że jesteśmy krajem opływającym w luksusy, bez biedy, głodu i bezrobocia. Któż by wtedy wykłócał się o te "kilka złotych" dla Kościoła? Więcej danych o oszczędnościach w Faktach i Mitach (aktualny numer).


Coś lekkiegoDodaj komentarz


Tupack 2011-10-04

Ciekawy zbiór oskarżeń, z których żadne nie zostało udowodnione póki co.
Co do faceta z RACJI to owszem, również słyszałem, ale nic na ten temat nie wiem, więc się nie wypowiadam. Takie samo robiła wrażenie wiadomość o mordercy Popiełuszki popierającym Fakty i Mity. A okazało się to jedną wielką kpiną. Tylko, że mały szary tłumek to kupuje i TVN o tym wie :)
Co do faceta z kryminału już o tym pisałem i nie chce mi się powtarzać.

Andrzej Wysocki 2011-10-04

A co myślisz o tym?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/byli-wspolpracownicy-oskarzaja-palikota,1,4869485,wiadomosc.html

Co do osób jak ten pan z Garwolina. Na listach Palikota są i inni jemu podobni... Dziś słyszałem o gościu z Racji, który twierdzi że Białoruś to szczyt demokracji, a pierwszy na liście elbląskiej był trzykrotnie skazany, w tym za pobicie kijem bejsbolowym i próbę zastraszania światka, za co siedział 2 lata w kryminale.

Tupack 2011-10-03

Ten Pan z piątego miejsca się do sejmu raczej nie dostanie. Na każdej liście się znajdzie takiego osobnika, ale to trochę obraźliwe dla reszty, że się ich porównuje do tego jednego - gorszego. To tak jakby z PO zrobić jednego wielkiego Gowina.
"Zabranie majątku kościołowi to setki spraw sądowych, w większości przegranych przez państwo" Nie byłbym taki pewny. Bo dlaczego np trybunał konstytucyjny odwlekał tak długo sprawę komisji majątkowej, aż z powodu jej rozwiązania, rozwiązany został również sam wniosek SLD i sprawa nie została wyjaśniona?
"Zmniejszenie wydatków na obronność nierealne" Zakład? Likwidacja zbędnych szkół wojsowych. Cytuję: "Nasza 100-tysięczna armia kształci kadry w większej liczbie akademii wojskowych niż ponad 300-tysięczne siły zbrojne Francji", likwidacja biurokracji wojskowej ("są sztaby, którym nie podlega ani jeden żołnierz w polu"), parafii wojskowych, misji zagranicznych... itd itp...
"Zwolnienia katechetów i kapelanów to wojna domowa w Polsce." Wojnę domową też wywołało ograniczenie wpływów do OFE, co przyniosło wymierne korzyści państwu. Ale jednak, żeby było lepiej trzeba z takimi burakami jak Balcerowicz walczyć.
Miałem 3 nauczycieli innych przedmiotów, którzy mogli nauczać również etyki w Liceum.
"Reorganizacja administracji itd to olbrzymie koszty, przynajmniej na początku..." Koszt przewozu wszystkich papierów z KRUSu do ZUSu. Myślę, że warto zainwestować. Inwestuje się wtedy kiedy się zwraca. A tutaj zwróci się z nadwyżką.
"Gadać sobie można, tak jak gadał ile zrobi w komisji przyjazne państwo, a potem..." zrobił masę projektów, a potem... odszedł z PO, bo nikt jego propozycji nie wysłuchał.
"Szkoda mi tylko że w to wierzycie..." A komu wierzyć? Ruch obywatelski to coś co może dać o wiele więcej niż partie, które były już u władzy i nie zrobiły nic. :)

a.w. 2011-10-03

Co sądzisz Tupack o tym kandydacie z listy Palikota?
http://www.youtube.com/watch?v=aULdcob9Jeg&feature=player_embedded

:)

a.w. 2011-10-03

Obietnice wyborcze imponujące. W sam raz pożywka dla antyklerykałów. Problem jest w tym, że to tylko takie gadanie, bo Palikot z tego słynie że mocny jest w Gębie... Zabranie majątku kościołowi to setki spraw sądowych, w większości przegranych przez państwo. Zmniejszenie wydatków na obronność nierealne (już jesteśmy na granicy tego co musimy ze względu na zobowiązania NATO). Zwolnienia katechetów i kapelanów to wojna domowa w Polsce. Do tego w miejsce religii trzeba zatrudnić nauczycieli religiologii, etyki, itd których trzeba wykształcić...Do tego trzeba doliczyć odprawy... Reorganizacja administracji itd to olbrzymie koszty, przynajmniej na początku... Gadać sobie można, tak jak gadał ile zrobi w komisji przyjazne państwo, a potem... Szkoda mi tylko że w to wierzycie...

Tupack 2011-10-03

Piosenka z tego postu byłaby nowym hymnem Polski. Tego byście chyba nie chcieli :D

forex-tad 2011-10-03

TUPACK NA PREMIERA

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]