Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Bóg... 2010-12-21

Bóg nie dał ludziom wolnej woli po to, aby nienawidzić tych, którzy wybrali inaczej.


Poprawię się: Bóg gdyby istniał nie dałby ludziom wolnej woli... bo zakładam, że nie istnieje. Nie ma dowodów, zbyt mało danych.


Poza tym Bóg chrześcijański opisywany w starym testamencie nie zasługuje na moją wiarę. Niby miłosierny i kochający, ale jak ktoś by się wczytał...


Świątecznie, religijnie, tradycyjnie... bo tak wypada. 2010-12-18

Co mnie zainspirowało? Wracając dzisiaj o 7 rano z PKP zauważyłem parę młodych osób idących do kościoła (mieli książeczki z nauk do bierzmowania - bo po co ksiądz miałby zaufać, lepiej bawić się w podpisy - jeszcze uwag w dzienniczku brakuje). Zastanowiłem się wtedy czy są jednymi z niewielu, którzy chodzą z własnej woli, dla pogłębienia wiary i więzi z Kościołem (Sic!), czy może zmusili ich rodzice, otoczenie, lub strach przed wyobcowaniem (małomiasteczkowy klimat) - konformizm. Oczywiście współczułem im, gdyż w Polsce tak już zazwyczaj jest, że nie toleruje się innych poglądów niż te "poprawne". Wszystko co inne jest nienaturalne.


Ilu jest takich ludzi, ilu ateistów łamie się opłatkiem w Wigilię, żeby nie urazić swoich bliskich (sam osobiście tak robię). Rodzina po prostu nie rozumie, - nie mieści im się to w głowach - że może ktoś nie wierzy, że w tym wafelku jest zawarte jakieś "ciało"... Dlaczego ludzie nie zadają sobie pytań typu: dlaczego muszę płacić za sakramenty? Dlaczego trzeba płacić księdzu za pogrzeb? Księża często ustalają stawki i nie interesuje ich, że część ludzi nie ma pieniędzy. Dlaczego za msze intencjonalne trzeba płacić? Idąc tym tokiem myślenia czy dusza człowieka mającego bogatą rodzinę szybciej przedostanie się z czyśćca do nieba? Bo ksiądz wypowie parę słów o nim?


Chciałbym życzyć wszystkim, żeby zamiast bieganiny za prezentami odpoczęli trochę, w święta zaś nie szykowali masy jedzenia, z którego połowa się zmarnuje, a zainteresowali się chociażby biednymi ludźmi, wrzucili kilo mąki przy zbiórkach w hipermarketach i zwyczajnie zaoszczędzony czas spędzili z bliskimi, a nie z... garami. Odpuśćmy sobie tą całą otoczkę, którą narzucają nam media.


Parę dających do myślenia cytatów:


"Kiedy do Afryki Południowej przybyli biali misjonarze chrześcijańscy, my, czarni, mieliśmy ziemię a oni mieli Biblię. Wtedy oni wezwali nas do modlitwy i my zamknęliśmy oczy. Kiedy otworzyliśmy oczy, oni mieli ziemię, a my zostaliśmy z Biblią" Arcybiskup Desmond Tutu


"Bóg nie stworzył gejów i lesbijek po to aby miał co nienawidzić." Troy Perry


"Posąg ze Świebodzina to kwintesencja polskiego katolicyzmu: ogromny, pusty w środku BETON." adasko63


Spokojnych...


Magiczne sztuczki 2010-12-07

"Uroczyste ślubowanie nowego burmistrza.


6 grudnia 2010 r. w Zespole Szkól w Opalenicy odbyła się II Sesja Rady Miejskiej, podczas której w obecności wszystkich radnych, mieszkańców, ślubowanie złożył Burmistrz Opalenicy dr Roman Maternik  "obejmując urząd Burmistrza Opalenicy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta i Gminy Opalenica. Tak mi dopomóż Bóg". Burmistrz Roman Maternik skierował słowa podziękowań do ustępującego burmistrza Ryszarda Napierały. Przedstawił swojego zastępcę Andrzeja Mainkę. Uroczystość uświetnił chór "Boża Niwa".Wieczorna msza św. w kościele p.w. św.Mateusza została odprawiona w intencji nowej kadencji Rady Miejskiej."


Czyli ogólnie wszystko po staremu. My możemy się tylko modlić, żeby za wiele nie nakradli.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]