Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Większe, większe, WIĘKSZE 2012-03-26

Idzie sobie człowiek spokojnie ulicami Krakowa, śladem Świetlickiego (a, bo był na konkursie ortograficznym z ukraińskiego. I nie, że się przechwala, bo zajął ostatnie miejsce) - Rynek, Szewska, planty i co widzi w witrynie sklepu? Getry PUSH UP. Drodzy państwo czyżbyśmy wracali do korzeni? Do rubensowskich kształtów? Masz za małą dupę? Zgłoś się do nas! Okazja, ekstra gąbka powiększy Ci tyłek. To ja osobiście bym prosił brzuch PUSH UP, żeby było widać, że mięsień piwny mam i żem prawdziwy mężczyzna. Przy tym PUSH UP na bicepsy by się przydał. W ogóle to wpadłem na pomysł świetnego biznesu robionego na kretynach:


BRZUCHONOSZ


Ktoś ciągle się za Tobą ogląda i Cię podrywa? Masz tego dość? Tylko teraz po okazyjnej cenie otrzymasz silikonowy brzuch PUSH UP, który zniechęci nawet najbardziej napalonego ogiera. Łatwo się zakłada. Wystarczy wejść na chwilę do łazienki i po chwili wyglądasz na dwa razy grubszą lub w ciąży. Sposób użycia: górną część brzucha zaczepić pod stanik, zaś dolną wcisnąć w spodnie. Brzuchonosz dopasuje się nawet do najbardziej wybrednego brzuszka. Cena okazyjna: 199 zł. UWAGA! Jeżeli zamówienie złożysz teraz otrzymasz limitowaną serię z cellulitem i rozstępami. Zgłoś się do nas już teraz!


I tutaj możecie sobie zobaczyć ofertę getrów PUSH UP. Niestety brzuchonosz jest dopiero w fazie projektowania.
PUSH UP
Cóż poradzić, każdy chce mieć coś wielkiego. Jedni wielkie piersi inni jędrne dupska. I niestety w tym wszystkim coraz mniej osób chce mieć wielki umysł i go pielęgnować. Być może to przez to, że nie ma PUSH UP na mózg? Że nie można sobie w istotę szarą wstrzyknąć silikonu? Że nie można tego kupić? Ci, którzy wolą iść na łatwiznę kupią sobie lepszą dupę...


A na Woodstocku zagra taki oto fenomenalny zespół. Polecam teledysk:
Żyj szybko, umrzyj młodo - inaczej się nie da 2012-03-22

W tym kraju bardziej się opłaca pracować na czarno, umrzeć szybko i nie wymagać niczego od państwa, które z roku na rok z powodu oszczędności uderza po kieszeniach tych biedniejszych i średnio zamożnych. W każdym normalnym opiekuńczym kraju rząd nie przedkłada bezpieczeństwa finansowego banków nad bezpieczeństwo obywateli, podnosi podatki dla najbogatszych  (w Polsce mówi się o obniżeniu podatków dla bogatych).


Można by też zaakceptować myśl, że gdzieś w Afryce, w dzikim kraju rządzonym przez wojsko, pakiet antykryzysowy chroni firmy i uderza w pracownika (gdzie ten pracownik zmuszany jest pracować dłużej za mniej) ale w Polsce? Na szczęście ten pakiet został wyczerpany, ale czym zostanie zastąpiony?


Reforma emerytalna. To chyba najbardziej kontrowersyjny pomysł. 67 lat dla wszystkich, bez żadnych wyjątków. Wyobraźmy sobie mężczyznę pracującego po reformie emerytalnej. Mężczyzna ten musi pracować do 67 roku życia, na emeryturze pobędzie 2 lata i umrze (69 lat to średnia życia mężczyzny). Czy nie lepiej w takim wypadku pracować na czarno? Czy nie lepiej pierdolić ten system? Człowiek przez kilkadziesiąt lat ciężko pracuje i na starość dostaje jałmużnę. I to wcale nie jest tak, że to my, młodzi musimy na emerytów płacić. Oni już na siebie zapracowali i tak samo my zapracujemy. Tylko czy warto dla kilkuset złotych? Czy nie lepiej harować do samej śmierci? A kobieta, która urodzi trójkę dzieci? Górnik, pielęgniarka, nauczyciel, murarz? No WYBACZCIE, jak tak dalej pójdzie to ochroniarze będą nas ścigać na wózkach inwalidzkich, a starsi ludzie będą żebrać na ulicach (co mądrzejsi-bogatsi zapłacą lekarzowi za zdiagnozowanie niezdolności do pracy). Ten kraj nie gwarantuje NIC. Jedno wielkie nic - obywatelu radź sobie sam. Bo co z tego, że to Ty utrzymujesz ten kraj, skoro pozwalasz, aby rządzili tacy kretyni i idioci i Tobą pomiatali?


Zdaję sobie sprawę, że reforma jest potrzebna, ale wprowadzenie czegoś takiego jest zwyczajną kpiną. Przecież jest możliwość zabezpieczenia ludzi o gorszym zdrowiu (a którym jeszcze ZUS nie chce dać renty), wprowadzenia wcześniejszej częściowej emerytury (z możliwością pracy na pół etatu) dla osób już nie tak silnych i zdrowych jak wcześniej. Czy ktoś sobie wyobraża 67letniego murarza na budowie?


Niestety reforma proponowana przez PO i Tuska jest nie do zaakceptowania i liczę tu, że Ruch Palikota nie poprze takiej wersji, lecz zaproponuje zmodyfikowaną, chroniącą słabszych i biedniejszych przed popadnięciem w kompletną nędzę.


I to wszystko dzieje się w kraju, gdzie niepełnosprawnym odbiera się renty, a przyznaje alkoholikom. Aż dziw bierze, że PO nadal prowadzi w sondażach.


POLSKA, mieszkam w POLSCE, mieszkam tu tu tu tu...Ten program przebija wszystko 2012-03-14

Niesamowite zjawisko pojawiło się niespodziewanie w polskiej telewizji. Pojawił się człowiek samodzielnie myślący, nie zmuszany do przedstawiania jedynego słusznego światopoglądu. Pojawił się on i jego goście wśród których co tydzień możemy zobaczyć Andrzeja Rozenka. Zalśnił blaskiem humanizmu, racjonalizmu, antyklerykalizmu i uderzającej kpiny - swoistego śmiechu przez łzy. Bo w tym kraju pozostało się już tylko śmiać. Polecam wszystkim program Krzywe Zwierciadło w Superstacji codziennie (oprócz sobót) przed dwudziestą pierwszą.  Rarytas dla trzeźwo myślących.


Przy czym program różne oblicza. Zależnie od gościa zaproszonego do studia. Od poważnej dyskusji do totalnej kpiny i zwyczajowego robienia sobie jaj z ogólnie przyjętych (czyt. nieprzemyślanych) poglądów. Bo w tym kraju jak w coś wierzy większość to też ta większość myśleć nie musi.


Przedstawiam poniżej jeden z odcinków - tych bardziej jajcarskich, ale jeśli ktoś woli bardziej stonowany humor to wszystko można znaleźć na youtube. Popłakałem się już na samym wstępie:DOORSI W POLSCE i Świnka 2012-03-13

Niestety nie na Woodstocku (ale Woodstock to ostatnio Zakopower, Gooral czy inne elektro-duby) lecz na festiwalu Legend Rocka w dolinie Charlotty. W lipcu będę tam i wydam na bilet ile będzie trzeba. Jakby nie patrzeć udało mi się. I pewnie udałoby się z Woodstockiem, gdyby już wcześniej nie zdecydowali się na Słupsk.


Udało mi się również zgarnąć na Allegro grę, która teraz (kiedy już nie jest w sprzedaży) kosztuje trzy razy więcej niż kiedyś. Magiczny Miecz. Gra świetna i niepowtarzalna. Każda rozgrywka inna, każda postać, zdarzenie rzucają nowe światło na grę. Masa splotów akcji, świetna plansza i kilka dodatków (które również posiądę). Tylko czy będzie wiele osób, które ze mną zagrają? To gra zdecydowanie dla ludzi posiadających chociażby szczątki wyobraźni (a o to ostatnio trudno, kiedy ma się wszystko na talerzu i nie trzeba myśleć). Ktoś z Was grał kiedyś w tą grę? http://www.magiaimiecz.eu/magicznymiecz/magiczny_miecz.html


I na koniec prosiłbym Was o jedną rzecz. Jako, że w głosowaniu na Złotego Bączka mamy drugi etap to każdy może ponownie oddać głos na wybraną kapelę. Ja prosiłbym Was o głos na ŚWINKĘ HALINKĘ:
http://www.wosp.org.pl/woodstock/zloty_baczek_mala_scena/1/116/


I oczywiście Świnka Halinka na koniec z Przystanku Woodstock z małej sceny:Ten obrazek nie wymaga komentarza 2012-03-08

Kościół


Jeszcze trochę i zapewne usłyszymy kontynuację obalania dogmatów "nie do obalenia" :)


Żałoba 2012-03-05

I w pociągu się nie uśmiechać, i na imprezy nie chodzić i powstrzymać się od uciech wszelkich...


Swoją drogą zmarło 15 osób. Mamy 2 dni żałoby. ... w 1997 roku zmarło 55 i był jeden dzień żałoby, a z kolei po śmierci papieża był żałoby tydzień. Czyli dla takiego prezydenta te 15 osób jest ważniejsze od 55 z 97go ale mniej ważne od jednej (i to jakże kontrowersyjnej) postaci.


Warto też zauważyć, że śmierć 96 osób w katastrofie smoleńskiej = jeden papież.


Tylko jakoś tak nikt się nie przejmuje setkami osób umierających na drogach dziennie, lub w szpitalach, lub.... bo liczy się to na ile dana katastrofa jest medialna. Ot papież był bardzo medialny. Pociągi w Szczekocinach jakieś 5 dni mniej...


W teledysku satyra na cara Rosji - Putina. Chodzą słuchy, że to już ostatni raz społeczeństwo mu na to pozwoliło.e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]