Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Robią ze mnie idiotę 2013-08-27

Na każdym kroku w tym kraju robi się z ludzi idiotów. Pierwsi są politycy, którzy zawsze obiecują to samo a po wyborach coś już tylko niewyraźnie mamroczą. Niestety wielu Polaków tymi idiotami zwyczajnie w świecie jest, bo gdyby było inaczej mielibyśmy profesjonalny rząd z masą inteligentnych posłów. Ale "taki mamy kraj jaki potrafimy zrobić, oddaj cześć wodzowi [niech żyje Kononowicz]..."i wszystko co cztery pięć lat się powtarza. Tak samo jest na szczeblu lokalnym, u lekarza, w szpitalu, w urzędzie pracy i ośrodkach opieki. Państwo tworzy sobie idiotów.


Tutaj pragnę wspomnieć o pewnym ciekawym projekcie. Zapraszam na stronę ZIP.NFZ.GOV.PL Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych  rzeczy. Po zarejestrowaniu mamy wgląd do tego ile pieniędzy od 2008 roku wydało na nas NFZ. Możemy wtedy np zgłosić bezprawnie pobrane świadczenia. Np za wizytę na której tak naprawdę nas nie było, a ktoś jednak wziął za to pieniądze. Na przykład ja się dowiedziałem, że dentysta, który zniszczył mi połowę uzębienia i dzięki niemu musiałem wydać jakieś 2 tys. zł w ciągu następnych lat leczenia, wziął za to ok 500 zł z NFZ.


Wracając jednak do motywu przewodniego. Pomimo takich akcji (mało nagłośnionych) Państwo jednak woli robić z nas debili. Ot, biorę aktualnie udział w kursach organizowanych przez ośrodek opieki społecznej, a finansowanych przez Unię Europejską. Gdyby unijni eksperci zobaczyli jak są wydawane unijne pieniądze to by się za głowy chwycili. Narzuca się kursy, których ludzie tak naprawdę nie chcą i wiedzą, że taki kurs w ich zawodowym rozwoju im nie pomoże. A jednak muszą brać udział. I kiedy w końcu człowiek bierze już udział w takim kursie, stara się strasznie i próbuje zdać egzamin bo myśli, że dostanie prawdziwy dyplom - właśnie wtedy okazuje się, że to wszystko pic na wodę fotomontaż i że każdy zdaje. Każdy dostanie byle jaki dyplom-zaświadczenie pod którym oficjalnie żaden ośrodek się nie podpisze. Mówię tu o konkretnym kursie - barman-kelner. Kurs świetny. Upijałem się przez 9 dni drinkami, które sam robiłem, poznałem sprzęt barmański i trochę się dowiedziałem. Co dostałem na koniec? Nie dyplom wydany przez Międzynarodową Szkołę Barmanów i Sommelierów ale przez Opiekę. Bo przecież każdy musi zdać, żeby statystyki lepiej wyglądały. Tak jak każdy ma 100 % obecności, bo nikomu nie chce się wypełniać papierkowej roboty związanej z nieobecnościami. Nie wspomnę już o fakcie, że na kurs barmański został zapisany alkoholik. Czysta paranoja. Za czyje pieniądze?


Wszystko też zależy od miejsca. Grodzisk Wlkp. - obiady, 4 godziny kursu dziennie, dowóz ze wsi, więcej godzin kursu prawa jazdy, ustalanie terminów kursu wspólnie z uczestnikami, ogólna chęć wdrożenia ludzi na rynek pracy.


Opalenica - 1 bułka, 8-10 godzin kursu dziennie, zero dowozów, minimum godzin kursu prawa jazdy, sztywne terminy i zero chęci by było lepiej.


To nic. Postaram się, żeby nie zrobili ze mnie debila i spróbuję zdać prawdziwy egzamin, wytrzymać na jednej bułce w ciągu prawie całego dnia i przemilczeć sprawę, bo jednak kursu na prawo jazdy za darmo nigdzie nie zrobię.
Cóż. To jeszcze nie koniec. W związku z kursami musiałem się zarejestrować jako osoba poszukująca pracy, gdzie dowiedziałem się, że dla ludzi z moim wykształceniem pracy w tym powiecie nie ma. Sam o tym wiedziałem ale formalności muszą być załatwione.


Tyle. Nie będę się dalej rozczulał. Człowieku, chcesz coś osiągnąć? Państwo ci nie pomoże. Państwo potrzebuje pomocy. Urzędy pracy, ośrodki opieki, Sejm czy urząd w kiepsko zarządzanej gminie. To wszystko potrzebuje konkretnych przemian, których pewnie nie dożyjemy.


XXX


Zmieniamy temat. Z umiarkowanym zainteresowaniem obserwuję wiadomości o powstaniu nowej partii Europa plus. Właśnie z ugrupowania, której startuje pod tą nazwą do PE ma powstać nowa partia. W końcu może też wszystkie małe partyjki na lewicy jakoś się zjednoczą. Być może będzie to twór bardziej konkretny i nastawiony na dyskusję o sytuacji w kraju a nie robienia ogólnego show. Cieszy obecność Jana Hartmana. Brakuje tylko SLD i Kongresu Kobiet. Może coś powstanie na lewicy co wygra wybory i PiS u władzy będzie już tylko nieziszczonym koszmarem...


Tymczasem taki mamy kraj jaki potrafimy zrobić...e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]