Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Sława Ukrainie 2014-02-26

Tyran uciekł. Mówi się, że nadal przebywa na terytorium Ukrainy, lecz mi się wydaje, że już zdążył przytulić się do piersi batiuszki Putina. Parlament dokonał przewrotu i rezydencje dyktatora przeszły w majątek państwa (m.in. kran wart lepszego samochodu i mnóstwo kiczowatych złotych przedmiotów). Tego się "prezydent" nie spodziewał - w innym wypadku pewnie nie rzucałby do walki tak chętnie wschodniego Berkutu.


Zastanawia mnie co z tego wszystkiego wyniknie dla Ukraińców. Czy w końcu władza zbliży się do ludu? Czy choć trochę zniknie korupcja? Czy kraj nie pogrąży się w chaosie?


W ukochanym przeze mnie mieście Lwowie był niedawno mój kumpel. Poza kilkoma bezsensownie spalonymi budynkami i demonstracjami na rynku w dzień było całkiem normalnie. I bezpiecznie. Jednak nocą można było dojrzeć ludzi w kominiarkach z długimi pałkami. Mam nadzieję, że rząd (mniej lub bardziej składający się z ludzi Majdanu) upora się z takimi problemami. Mam też nadzieję, że na Krymie jednak więcej będzie Kozaków i Ukraińców.


I oby majdańska rewolucja nie była podobna do tej Pomarańczowej, która bardzo szybko spłowiała i gdzie ludzie byli znów tylko narzędziem... oligarchów.


Podoba mi się ta mapka. Niepełna, bo na joemonster tych małych przekreślonych główek jest więcej. Dziwi tylko fakt, że tak późno upadł tam wódz rewolucji... i to właśnie w czasie rewolucji.


 


Good bye lenin


Rosja powinna stracić tę strefę wpływu na zawsze. Wystarczy, że wspiera Łu ... Ka ... Szen ... Kę :)


Он очень скоро будет тут, скажите как его зовут?Zawód: Polityk? 2014-02-19

Przyznam szczerze, że polityka już mnie tak nie ekscytuje jak kiedyś (prędzej to, że Kasai na podium, a Stoch pierwszy). Przez ostatnie lata polska polityka tak mi zbrzydła, że nie wiem na kogo zagłosuję. Pójdę na wybory na pewno - uważam, że to mój obowiązek. I ciekaw jestem jak wyglądała by polska scena polityczna, gdyby połowa Polaków, którzy teraz nie głosują, uważała tak samo. Myślę, że mniej by było idiotów i politycy bardziej by się musieli postarać.


Od niepamiętnych czasów rządzi w Polsce Platforma. Z pozoru obywatelski twór, który z obywatelskością ma tyle wspólnego co nic. Świadczą o tym chociażby odrzucane za każdym razem wnioski setek tysięcy obywateli o różnego rodzaju referenda. PO nie jest partią moich marzeń, Komorowski nie jest moim wymarzonym prezydentem i nigdy nie zagłosuję na partię, którą rządzi okropny manipulator i medialny lizus.


Jest jednak partia, która "rządziła" (albo raczej władała) Polską przed PO i jej prezesem jest wódz, król i władca, którego ścierpieć nie mogę. Ta właśnie partia wystartowała z nowymi spotami, gdzie chce wyglądać na partię nowoczesną i z pomysłem. Obawiam się niestety, że Polacy (mający przecież krótką pamięć) zagłosują znów na tych, którzy rządzić kompletnie nie potrafili. Oto nowy spot tej nowocześnie zaściankowej i do obrzydzenia konserwatywnej partii:Piękny prawda? Same cudowne idee. Tylko jak się żyło Polakom za rządów PiSu?


Krytykuję sobie jak zawsze, ale jaki jest mój plan wyborczy? Na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach 25 maja? Nie wiem. Serce mam po lewej stronie i pewnie tam będę szukał. Z pewnością nie zagłosuję jednak na kogoś kto już miał swoją szansę lub po prostu pracuje w zawodzie polityk. Wybiorę kogoś z mniej znanej listy i to z jej końca. Tam można znaleźć jeszcze normalnych ludzi, którzy mają swoją pracę i wiedzą nieco więcej o życiu i problemach zwykłych ludzi. Może to znów będzie jakiś nauczyciel, a może profesor. Nie liczę, że taka osoba, nawet jeśli dostanie się do parlamentu, zmieni sama świat, ale gdyby więcej osób zagłosowało w taki sam sposób?


Raczej niemożliwe. Większość kieruje się popularnością, wybiera gwiazdy lub tych, którzy mówią najwięcej głupot w TV i przez to tak często ich pokazują. Cóż. Jacy wyborcy, tacy i politycy... I taki stan naszego kraju.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]