Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Kwa! Kwa Kwa Kwa! 2015-10-07

Absurdalny tytuł, bo absurdalne wydaje mi się poparcie dla PiS na poziomie ponad 30 %. Już przed łagodną twarz Szydło wychylają Macierewicz i Kaczyński. Nie wytrzymali. Mam nadzieję, że swoimi idiotycznymi wypowiedziami sami siebie zrzucą z pierwszego miejsca w sondażach.


Dziwi mnie wybór Polaków. Rozumiem, że chcą zmian, ale dlaczego na gorsze? Cieszy jedynie fakt, że inne ugrupowania umacniają się w sondażach.


Przeraża propozycja konstytucji wg. PiS:


- Zgwałcą Cię, albo Twoje dziecko umrze po porodzie lub będzie bardzo chore? Aborcji nie dokonasz. Nie mówiąc już o śmierci na życzenie:"Każdy człowiek ma prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci"- Religia w szkole to coś co należy wpisać do konstytucji:"Władze publiczne umożliwiają nauczanie w szkołach publicznych religii Kościoła katolickiego oraz innych prawnie uznanych kościołów i związków wyznaniowych pod ich nadzorem"- Brak zdania o bezstronności Państwa w odniesieniu do religii


- Prezydent może odwoływać sędziów:"Sędzia, którego dotychczasowe postępowanie świadczy o niezdolności lub braku woli rzetelnego sprawowania urzędu, może zostać złożony z urzędu przez prezydenta na wniosek Rady do Spraw Sądownictwa wyrażony w uchwale podjętej większością 3/5 ustawowej liczby członków Rady"- A na samym początku:"W imię Boga Wszechmogącego, (...) składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości, (...) pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem"I ja się pytam: KTO GŁOSUJE NA TAKICH LUDZI?


Gdy słyszę Kaczora przypomina mi się wystąpienie kosmity z filmu Marsjanie atakują:Jeśli nic się nie zmieni to "kosmici" rzeczywiście zaatakują... nasz kraj.


Przedwyborcze wypociny pryszczatego apostaty 2015-10-01

Od tygodnia siedzę w domu i w końcu mam czas na bezsensowne gnicie. No może dopiero teraz, bo nawet w domu zawsze jest coś do zrobienia. No i może nie sam, bo z psem i ospą... w biało-fioletowe ciapki. Dopiero w sobotę dowiedziałem się, że wcześniej ospy nie przechodziłem, więc zabawa z zakażoną kuzynką narzeczonej skończyła się tak, jak się skończyć musiała. Najważniejsze jest jednak to, że moja ciapkowatość ani trochę nie przeszkadza tej, która musi tu ze mną siedzieć po pracy. Ale dajmy już spokój temu osobistemu tematowi, bo jeszcze najdzie mnie ochota na wstawienie zdjęć na Facebooku z podpisem: "Przechodziłeś ospę - like, nie przechodziłeś - koment". Tak jak modne są wszelakiego rodzaju ciąże, brzuchy ze skarpetkami, czapeczkami i niewiadomoczymjeszcze. To tak nawiasem wstępu.


Niedługo wybory. Pojechać, skreślić, spełnić obowiązek. Ja wybiorę Zjednoczoną (choć nadal podzieloną) lewicę, ponieważ "jedyny słuszny wybór" pomiędzy PiS i PO, kreowany przez media, uważam za niesłuszny. I chociaż mierzi mnie Lesio Miller i trochę mniej Palikot to koalicje mają to do siebie, że pewnie będzie można wybrać kogoś np z Zielonych. Chociaż już nie wierzę politykom na tyle, żeby wczytywać się w programy wyborcze, to jednak na interesujące mnie kwestie zerknę:


Program Zjednoczonej lewicy [LINK]


Znów Leszek obiecuje świeckie państwo. Mam nadzieję, że tym razem nie są to puste słowa, bo uważam, że wieszanie krzyży w szkołach i urzędach wcale nie jest oznaką równouprawnienia. Bo przecież każdy by chciał coś tam sobie powiesić obok. Tak samo finansowanie lekcji religii, przeciwko któremu opowiedziała się w sondażu zdecydowana większość słuchaczy Trójki w audycji "Za a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego. [LINK] Jestem też za usunięciem z Kodeksu przepisu o obrazie uczuć religijnych, bo czy by się to komuś podobało, czy nie, to mam prawo podrzeć zakupioną przez siebie Biblię, jak i każdą inną książkę (choć z szacunku do książek bym tego nie zrobił, a z szacunku do pieniędzy nie kupiłbym Biblii).


Pamiętam jakie miałem problemy z wypisaniem się z lekcji religii w szkole. Od razu dyrekcja poczuła, że trzeba porozmawiać ze mną i przekonać jak ważna to jest decyzja i że lepiej z nią zaczekać... I tak czekałem od końca gimnazjum do początku liceum. Tak samo długo zbierałem się na to, aby zostać apostatą. Bo to wcale nie jest takie proste. Dwóch świadków, wizyty u księdza. Szczęście, że Opalenica miała bardzo kulturalnego proboszcza, który nie czynił mi dodatkowych problemów. To też by można zmienić. Wypisanie z Kościoła powinno się wiązać z dostarczeniem zwykłego oświadczenia... i tyle.


Ale wracając do tematu wyborów. Sadzić, palić, zalegalizować. No może bez przesady, ale żeby karać kogoś za posiadanie kilku gramów marihuany? Przecież to chore. Za posiadanie niewielkiej ilości tego łagodnego narkotyku można trafić na dłużej do paki, niż za skatowanie psa.


Sześciolatkom w szkole mówię tak, chociaż trochę mnie zastanawia po co była ta cała reforma. Przecież wystarczyło przenieść więcej materiału do zerówek i tam nauczać dzieciaki materiału, który jest w pierwszych klasach.


ZL pisze coś o opiece dentystycznej w szkołach, ale ja bym tutaj wnosił o opiekę dentystyczną w Polsce, bo bez pieniędzy ząb można albo wyrwać albo sprawić sobie czarną plombę i potem wyrwać.


Wiem, że jest wiele innych ważnych kwestii, których tu nie poruszyłem, ale te jako pierwsze przyszły mi do głowy.


...


Tak sobie pomyślałem, że spojrzę czasem na swoje stare wierszyki. Spomiędzy tych dziwactw, których natworzyłem wiele, zdarza się coś, co mi się jeszcze podoba (tylko o co mi wtedy chodziło?):


Paplanie

Niezdarnie, niewyczerpalnie
niemiłosiernie...
MIŁOSIERDZIE
niespokojnie, nieśmiertelnie
okazuję nie - a może nawet
szczęście

8.09.10


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]