Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Jak zwyke Bóg, honor i ojczyzna 2015-11-20

Chciałoby się powiedzieć: a nie mówiłem? Od mało rażących haseł typu: uchodźcom tak, emigrantom nie itp., poprzez "nie dla islamizacji Europy"., a kończąc na "Opamiętaj się Polaku, Polska tylko dla Polaków", czy "Idą aby zmienić nasz świat, zniszczyć, spalić i zgwałcić to co nasze...", "Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja", jak to miało miejsce na wrocławskiej manifestacji pod ratuszem. Wszystko legalnie i za zgodą władz. To nic, że spalili kukłę Żyda, przecież im zależy na dobru Polski i Polaków.


Inne piękne hasła to: "Nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka", "Polska wolna od islamu", "Ole, islam pier...", "Nie potrzeba nam islamu, terrorystów muzułmanów", "Islam won z polskich stron". I już nie tylko nie islamska, ale też nie laicka. Już tylko katolicka. Jak zwykle na końcu: "Bóg, honor, i ojczyzna!", "Wielka Polska katolicka!", "Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera!". 


A zapraszali w taki oto sposób:Jeśli nie jest ci obojętny los twojego kraju. Jeśli chcesz, zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo. Jeśli nie chcesz, żeby Warszawa stała się drugim Paryżem. Przyjdź i pokaż swój sprzeciwPolecam film z tej strony: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19210427,j-c-araba-i-ole-islam-pier-e-przed-wroclawskim-ratuszem.html?disableRedirects=true


Ktoś na pewno znowu krzyknie, że to wcale nie ksenofobia, że ci młodzi Polacy chcą tylko chronić nasz kraj. Gdzie ja żyję?...


Przy okazji spalmy sobie kukłę Żyda:


Spalenie Żyda


Strach ma wielkie usta 2015-11-18

Wyrażam dość niepopularne opinie na tym blogu i zawsze znalazł się ktoś, kto je mimo to popierał. Jednak tym razem myślę, że będzie inaczej. Uważam, że strach przed uchodźcami jest wyolbrzymiony. Gadanie, że, jak to śpiewał Świetlicki z Grabażem, "nadejdą, rozpierdolą drzwi twoje kopniakami" to ogromna wg mnie przesada, kiedy patrzę na rodziny z dziećmi szukające schronienia. Nie jest tajemnicą kto zyskał na popularyzacji strachu, kto dzięki tematowi uchodźców wygrał wybory.


Teraz już te osoby, po których bym się tego nie spodziewał, mówią mi, że przyjdą, rozpanoszą się, a potem będą ścinać głowy siekierami, albo, że już takim sobie wolnym ateistą nie będę, bo albo islam, albo śmierć, jeśli tylko wpuścimy ich do Polski/Europy. Że za 100 lat nie będzie społeczeństwa europejskiego, że terror i mordowanie, że kobietę mi zgwałcą.


A ja to sobie tańczę, tańczę to sobie i nie wierzę. Nie pierwsza to sytuacja, kiedy Polacy boją się inności na wyrost. Jeśli chodzi o "swoich" to strach ten nie jest już taki wielki. Breivik zamordował 77 osób i nikt nie krzyczał w Polsce, że fundamentalizm chrześcijański może być fatalny w skutkach, ale tych innych się boimy. Mord mordowi nierówny.


Kończy się to wszystko jak zwykle. Wystraszeni i zaszczuci Polacy (ale przecież nie ksenofoby) w końcu nie wytrzymują i ze strachu, z drżącymi rękami katują "innych". Przykład taki miał miejsce ostatnio w Poznaniu. Przepraszał sam prezydent, za co też go skrytykowano, bo zamiast bronić wymierający naród prawdziwych Polaków, ten wstawił się za skatowanym Syryjczykiem.


Krzyki paniki i niechęci w końcu zamienią się (jak zwykle zresztą) w okrzyki nienawiści i przemoc. Strach ma wielkie usta.


Czy to ksenofobia? Oczywiście, że nie. Mimo to, że ksenofobia to: (stgr. ξένος ksenós - obcy, stgr. φόβος phóbos - strach, czyli strach przed obcymi) - niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców, to jednak wielu się oburza, gdy nazywa się ich ksenofobami, kiedy oni po prostu nie chcą uchodźców w Polsce, bo, jak wyżej, przyjdą i zniszczą.


My dobrzy - oni źli.
50 twarzy PiS-u 2015-11-10

Wyszło Szydło z dziurawego worka. Nieco inną stroną, niż się osoby mniej konserwatywne spodziewały i nie samo wyszło, a wypchnął je sam prezes. Prezes, premier, wódz Jarosław Kaczyński wybrał.


Karaluchy mają to do siebie, że gdy uwaga się na nich skupia - są niewidoczne. Później wychodzą z zakamarków, gdzie były dobrze ukryte. Jestem ciekaw ilu wyborców PiS-u się zdziwiło, gdy Antonii Macierewicz został ministrem obrony narodowej, Zbigniew Ziobro - ministrem sprawiedliwości, a Mariusz Kamiński koordynatorem ds. służb specjalnych.


Nie byli to faworyci Beaty Szydło, ale osoby, które naprawdę rządzą PiSem. Chociaż wódz tak właściwie jest jeden.


Jeszcze Polska...


 Niewiara 2015-11-04

Nie wierzę:


- W sprawiedliwość społeczną


- W obietnice PiS-u


- W Boga


- W to, że zostanę nauczycielem


- W galopującą islamizację Polski


- Że będę coraz młodszy, jak Ibisz


- Że w końcu znajdę czas na założenie bloga po rosyjsku


- Że Polacy w końcu zmądrzeją i wybiorą rozsądnie


- Że będziemy bogatym społeczeństwem


- Że Putin odpuści


- Że Kaczyński chce naprawić Polskę


- Że UFO chowa się w krzakach i daje nam znaki, a my ich nie chcemy dostrzec


Ale wierzę (i to się raczej nie zmieni):


- W miłość


- W idee


- Że każdy sam jest sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 


Tak, to całkiem pretensjonalne.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]