Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Przebudzenie Polaka gorszego sortu 2016-01-15

Dawno mnie tu nie było. Trochę przysnąłem i obudziłem się w nowej rzeczywistości. Nowa praca mi się podoba, chociaż 5 lat studiów leży odłogiem i zamiast rozwijać się umysłowo, rozwijam się bardziej fizycznie. No ale taki to Poznań. Rusycysta? Tak, ale przeważnie z angielskim i niemieckim.


Obudziłem się też w Polsce z telewizją narodową, w której zmienił się skład i której szefem został Kurski. TVP przestało dla mnie istnieć. Już widać różnice w informacjach jakie są tam podawane. Najbardziej jednak szkoda mi radia. Trójki zawsze chętnie słuchałem, teraz będę się przysłuchiwał zmianom jakie zachodzą. Ciekawe ile osób, które zagłosowały na PiS i wybrały na prezydenta człowieka, który podpisze wszystko, teraz żałują swojej decyzji. Z sondaży wynika, że niewielu, chociaż Nowoczesna zaczyna w sondażach wygrywać ze Średniowieczną.


Prawda jest taka, że rządzących wybrało 25% Polaków i takim mandatem się oni legitymują. Wszystko przez to, że do Sejmu nie weszła Lewica i (na szczęście) Korwin. Pełnia władzy uderzyła POSŁOWI Kaczyńskiemu do głowy. Już prawie zdobył TK, już ma media. Jaki prezent dostanie kolejny? Ja myślę, że duża ustawa medialna zamknie usta mediom prywatnym. Znów będzie się szukać zagranicznych nadawców.


Nikt już nie mówi o premier Szydło, wiadomo, że rządzi POSEŁ K. Łagodna twarz PiSu zrobiła to, czego nie zdołali zrobić wszyscy inni Macierewicze i Ziobra, a rządzi kto? Właśnie oni.


Wszystko ma jednak jakieś dobre strony. Nagonka na WOŚP przyniosła odwrotny skutek i w tym roku zebraliśmy 3 razy więcej niż zwykle. W dodatku dały się słyszeć teksty typu: Dam na złość PiSowi, lub: lepiej dać Owsiakowi niż na tacę. :) Ludzie nas oblegali z każdej strony. Dowodem niech będzie pełna puszka, do której pod koniec nie szło już nic zmieścić.


 


WOŚP


Na zdjęciu ja, chociaż to moja narzeczona zebrała więcej. Łącznie 9 tys. WOŚP daje mi energię na całe pół roku. Już myślę, gdzie będę zbierać, już szykuję serduszka na przyszły finał. Pół roku, ponieważ po tym czasie Woodstock i taki cykl powtarzam co roku już od wielu lat. Wiele się zmieniło (ustatkowałem się, włosy ściąłem i trochę mi wypadło, złagodniałem itd.) ale harmonogram wg. Owsiaka pozostaje niezmienny. :) Najbardziej po zbiórce zawsze bolą policzki. :)


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]