Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Jaki kraj, taki Putin, a Woodstock może się nie odbyć 2016-06-10

Zaczyna mnie Prawo i Sprawiedliwość porządnie wkurzać. Wstyd na całą Europę, jeśli chodzi o Trybunał konstytucyjny, jest tylko jednym z wielu powodów. PiS twierdzi, że problemu nie ma i że to TK jest winny. Zupełnie inaczej twierdzi cały świat i to on się myli.


TVP i przede wszystkim Trójka. W ostatnią środę odbyła się ostatnia audycja Jurka Owsiaka "Się Kręci" w Trójce. Ponoć nie wpisywała się w ramówkę Trójki. Tak mówi o tym sam Owsiak:


 O TVP można by już nie mówić nic i nic bym nie powiedział, gdyby nie przypadkiem obejrzane wiadomości, w których mówiono o firmach dających nagrody za kompromitujące Kurskiego materiały. Sam Kurski powiedział, że odbuduje potęgę TVP i nic go z tej dobrej drogi nie zawróci. Pan Kurski, jak i cały PiS żyją w swoim wyimaginowanym świecie, gdzie wszystko jest idealnie, a każde statystyki krytycznie oceniające dobrą zmianę to zwykłe kłamstwa.


Próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Tutaj już pojawia się na usłanej gównami drodze, którą zmierza PiS, Kościół katolicki - chyba największy sojusznik rządzących. Zgwałcą cię obywatelko? Urodzisz. Stwierdzą, że dziecko umrze zaraz po porodzie w męczarniach? Urodzisz. W końcu zagrożone będzie twoje życie? Urodzisz, albo umrzesz próbując urodzić. I wiele obywatelek to popiera. Większość takich, których pewnie nikt by już nie zgwałcił i nie miałyby okazji też już urodzić upośledzonego dziecka. Są też takie, które ciągle są na to narażone i tych nie rozumiem najbardziej. Nie mówię tu o facetach z jądrami ukrytymi pod sutanną, bo to nie jest ich problem i kwestia ich sumienia.


Religia na każdym kroku też mnie porządnie wkurza. Wiara, religia i masa pieniędzy przelewana na konta hierarchów i fundacji kościelnych, kiedy nie ma kasy np na pielęgniarki.


Program 500+, bo idąc na ogródek do całkiem bogatej rodziny z dwójką dzieci, wiem, że dostaną 500 zł z moich podatków i będą mogli sobie za to założyć nowy trawnik. Zieleń to podstawowa ludzka potrzeba i co z tego, że emeryt nie ma na leki?


Wkurza mnie prezydent-nie-prezydent, premier-nie-premier i kilka innych osób, które niby decydują, a nie decydują. Wkurza mnie, że choć powinni oni zostać ukarani, to nie zostanie za to wszystko ukarana osoba, która najbardziej jest całej tej sytuacji winna. Wszystko robią za nią marionetki. Cóż, jaki kraj, taki Putin. W tym kraju jeszcze się chowa, ale jeśli zdobędzie pełnię władzy to wyjdzie z cienia.


Na koniec wkurza mnie zamieszanie wokół Woodstocku. Impreza o podwyższonym ryzyku. Też mi coś. Tam czuję się bezpieczniej, niż w Poznaniu nocą na ulicy. Kompletna paranoja, która ma utrudnić lub uniemożliwić organizację Przystanku. Dzisiaj oddawałem osocze, by jak co roku, po miesiącu oddać krew na PW, a panie w RCKiK w Poznaniu mówią, że może ich na Woodstocku nie być, bo nic jeszcze nie jest ustalone i że Woodstock się w tym roku nie odbędzie. Ciśnienie rośnie i krew pobiera się dwa razy szybciej. Myślę, że nie tylko ja się tym wszystkim denerwuję. Niech tylko spróbują... Na Woodstock i tak pojadę, dziki czy oficjalny.


Niech spróbują zablokować działalność WOŚP. Wtedy ludzie wyjdą na ulice, bo choć PiS ma 35% kupionego poparcia, to WOŚP cieszy się ponad 90 % poparciem Polaków. Mam nadzieję, że coś w końcu się stanie i ten rząd upadnie, a osoby winne tych wszystkich chorych sytuacji pójdą siedzieć i nikt ich nie ułaskawi. Trzeba tylko cierpliwie czekać.


A tą piosnką Owsiak zakończył współpracę z Trójką (do czasu, aż wróci normalność):


 Czasem jeszcze wiersz sobie piszę 2016-06-07

Nie udało się. Domowym Melodiom zabrakło 56 głosów do Grubsona, który ma 8 razy więcej fanów i namawiał do głosowania przez filmiki. I wyszła akurat ich woodstockowa płyta i wszędzie ich bylo pełno na stronach Woodstocku. Szkoda. Gdybym miał więcej czasu to na pewno bym namówił więcej osób. Nieważne. Pojedzie się gdzieś na ich koncert. Szkoda tylko, że Woodstock zalewa hiphoporockoworaeggowa mieszanka i zapełnia wszystkie sceny. Widać to było też na eliminacjach do Woodstocku, gdzie zresztą większa impreza była na zewnątrz przy piwku, niż w środku.


Co jakiś czas narzekam na Woodstock. A to się komercjalizuje, a to znowu zmieniają się style muzyczne i publiczność też. Stara gwardia i tak przyjedzie.


Tymczasem w pracy mam więcej czasu i myśli mi się o tym jak moje studia były bezsensowne. Ale leczy mnie z takiego myślenia moja ukochana. Zaczynam też myśleć o kolejnej szkole. Tym razem ja będę płacił szkole, a nie szkoła mi i może też efekt będzie odwrotny. Z myśli złych zostałem czasowo uzdrowiony, jednak przed tym udało mi się coś napisać. Czasem jeszcze coś napiszę i myślę, że to wiersz:


Spacer we dwoje


Idzie za mną i sapie
Sapie i szepce
Nie daje odetchnąć


Zwiększam dystans do siebie,
a dystans uparcie zmniejsza się


Szybciej, prędzej do celu


Chwiejemy się,
rozchwiani totalnie nie wiemy
gdzie jesteśmy
i dokąd się udać


Z tyłu niemal doszczętnie spalony
Z przodu niemal doszczętnie zgniły
Wejść na oba
Nie wejść wcale


Domowe melodie 2016-06-02

Jeszcze raz proszę wszystkich o zagłosowanie na Domowe melodie w plebiscycie złotego bączka. Jeśli nie macie swojego faworyta lub nie jedziecie na Woodstock, to wiedzcie że możecie uszczęśliwić Tupacka głosując na Domowe melodie. Należy wybrać kategorię mała scena -zespół polski. Grubson prowadzi, ponieważ mocno agituje na swoich stronach, ale wciąż jest szansa. Członkowie zespołu też bardzo chętnie wystąpiliby na dużej scenie. Głosować można tylko do piątku włącznie.


Link do głosowania
Byłem na Domowych melodiach w Poznaniu i na dowód, że to nie chłam puszczam Wam ten oto utwór. Za głosowanie odwdzięczę się:


A. Spotkaniem przy piwku na Woodstocku
B. Większą ilością wypocin na tym blogu
C. Lub czasopisma


Dla wariatów:Dla zakochanych wariatów:e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]