Tomasz W. Opalenica | Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem... Humanizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm!
Już umiera ta kraina, tego nikt już nie powstrzyma 2016-08-03

Porobiło się w Polsce jak nigdy dotąd. PiS rządzi pełną gębą (by nie powiedzieć mordą). Prezydent podpisuje wszystko (łącznie z kotem prezesa) co mu się podsunie. Większość instytucji jest już w mniejszym lub większym stopniu pod wpływem PiSu. Poza sprawami zupełnie poważnym, jak TK, dochodzi już do absurdów rodem z komuny (a to przecież PiS najbardziej straszył tymi, którzy stoją po stronie ZOMO). Na państwowych stacjach Wyborcza podawana jest spod lady, Poczta Polska w ogóle jej nie sprzedaje. TVPiS kłamie i manipuluje jak tylko się da, a wyborcy nadal to kupują.


Obietnice wyborcze idą w zapomnienie. Andrzej dupa obiecał:"Jeżeli zostanę wybrany, to w pierwszym roku [prezydentury] przygotuję i zgłoszę dwie ustawy: pierwszą obniżającą wiek emerytalny i drugą podwyższającą kwotę wolną od podatku. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji"Po człowieku honoru można by się spodziewać, że spełni obietnicę i odejdzie ze stanowiska. Po pierwszym Podpisywaczu nie można się spodziewać niczego dobrego.


Przeglądam sondaże i choć nadal jestem przerażony, to pojawia się jednak promyk nadziei. Część wyborców, która widzi nieco dalej, niż kawał kiełbasy, zaczyna się od PiSu odwracać. Niestety nadal to za mało i ciągle brakowałoby w sejmie lewicy. Sama jest sobie po części winna. Marzy mi się koalicja ze zjednoczonymi twarzami lewicy - Nowacką, Środą, Cimoszewiczem, Zandbergiem, Biedroniem i wieloma innymi. Niestety przeszkadzają w tym starzy wyjadacze, którzy już z niczym dobrym się nie kojarzą.


Całe to bagno kojarzy mi się z Dniem Świra:Dodać jeszcze piosenkę Kazika "Jeszcze Polska" i tworzy się piękny obraz.Coście skurwysyny uczynili z ta krainą
Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną
Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła
Chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa


i..


Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
Cale życie tyrał w hucie a do huty dokładali
Cala jego ciężka praca, wszystko było chuja warte
Gdyby leżał cale życie, mniejszą czyniłby on stratę


Już umiera ta kraina, tego nikt już nie powstrzyma, już umiera ta kraina, cześć! cześć! cześć!


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]